Mesebeli álmok, drámai fordulatok és egy koronázás – a hajdúszoboszlói Jákób Ramóna sikersztorija a Netflixen is dobogós lenne.
Jákób Ramóna, a Debreceni Egyetem sportkedvelő hallgatója már gyermekkorától arról álmodozott, hogy egyszer a rivaldafényben tündökölhet egy szépségversenyen. Tavaly, amikor a Magyarok Világszépe szépségverseny lehetőségéről tudomást szerzett, nem habozott: jelentkezett, és ezzel kezdetét vette – ahogy ő fogalmaz – egy hihetetlen utazás. A Ramóna nemrég a Dehírnek számolt be a megmérettetés részletiről.
– Gyermekkorom óta vágytam arra, hogy egyszer egy szépségversenyen megmérettessem magam. A Magyarok Világszépe versenyről már több éve hallottam, és amikor megláttam tavaly, hogy indul a verseny, vettem a bátorságot, és kitöltöttem a jelentkezési lapot.
Amikor a casting időpontjáról megkaptam az értesítést, megosztottam családommal is a hírt, akik attól a pillanattól kezdve támogatnak ezen az úton
– idézte fel. A hajdúszoboszlói szépség a felkészítő tábor minden egyes napjára emlékszik.
– Fásy Ádámnak és a Magyarok Világszépe csapatának köszönhetően nagyon kellemesen telt a felkészülés. Csodálatos környezetben, Karcagon rendezték meg a versenyt. Szepesi Tibor polgármester szinte az egész várost bejárta velünk, megismerhettük Karcag történelmét és nevezetességeit. A döntő napján a Sámándob előtt felállított nagy színpad mögött, a backstage-ben nagy volt az izgalom, és történt egy kis baleset: magassarkúban rosszul léptem, és az egyik lábujjamon szinte teljesen levált a köröm. A mentősök azonnali ellátásban részesítettek, a verseny licenctulajdonosa pedig felajánlotta, hogy kihagyhatom a közös táncot. Ekkor úgy döntöttem, nem fogadom el a könnyített lehetőséget.
A kitartásom meghozta gyümölcsét, végül a zsűri döntése alapján elnyertem a Top Model of the World Hungary címet.
Gyakorlatilag ebben a pillanatban megkezdődött a világversenyre a felkészülésem – emlékezett vissza Ramóna. Egyiptomban az első nap a lányok, a stáb és a fotósok megismerése után elkezdődött a kemény felkészítés, ami két hétig tartott. Minden nap 10 órára kellett elkészülniük és körülbelül 22 órára értek vissza a szállásra.
– Folyamatos fotózások, kirándulások és rengeteg gyakorlás következett, minden egyes nap izgalmakkal telt, a felkészülés minden pillanata magabiztosabbá tett, és sikerült barátságokat is kötni. Természetesen a legizgalmasabb a döntő napja volt, mikor mindenki azt latolgatta, vajon kik lesznek a nyertesek – mesélte a szoboszlói szépség. Felidézte:
az est végén fantasztikus érzés volt, amikor kimondták, hogy Queen of Europe cím nyertese Hungary.
– Elmondhatatlanul boldog voltam. Ezúton szeretném megköszönni a Fásy családnak a sokrétű támogatást és segítséget, amelynek köszönhetően eljuthattam erre az eseményre. Hálás vagyok a családomnak is, akik személyesen is elkísértek, jelenlétük nagyban erősítette a magabiztosságomat – zárta beszámolóját Ramóna, akinek elsődleges célja az államvizsga sikeres teljesítése, de a reflektorfény nem halványul – mondja: a diploma megszerzése után a modellkedés vár rá.
Forrás: dehir.hu
Fásy Ádám, licence tulajdonos és Jákób Ramóna, a Queen of Europe cím nyertese voltak a Mokka vendégei. A világverseny részleteiről beszélgettek a műsorvezetőkkel.
Forrás: TV2 Mokka
A Magyarok Világszépe tavalyi karcagi döntőjén a Top Model of the World Hungary címet elnyerő Jákób Ramóna képviseli hazánkat az egyiptomi Hurghadában megrendezésre kerülő rangos világversenyen.
Fásy Ádám és Szepesi Tibor a tavalyi díjazottakkal a karcagi finálét követően
A hajdúszoboszlói fiatal szépség éveken át versenyszerűen úszott, és tehetségének köszönhetően a válogatott keret tagja is volt. Jelenleg a Debreceni Egyetemen sportszervezést tanul, emellett pedig nemcsak a sportban, hanem az élet egyéb területein is szívesen vállal kihívásokat. Kitartása a szépségverseny alatt is megmutatkozott: a döntőt megelőző próbán egy szerencsétlen lépés következtében megsérült a lába. A mentősök azonnal ellátták, a verseny licenctulajdonosa, Fásy Ádám pedig felajánlotta számára, hogy mellőzheti a közös táncot. Ramóna azonban nem élt ezzel a lehetőséggel – sérülése ellenére teljes erőbedobással folytatta a versenyt. Elszántsága végül eredménnyel zárult: ő nyerte el a Top Model of the World Hungary címet.
Az indulás pillanata a repülőtéren
A győztes már meg is érkezett Egyiptomba. A felkészítő tábornak a Sunrise Alma Bay Resort ad otthont. Az intenzív programok során a versenyzők nemcsak keményen dolgoznak majd, hanem lehetőségük nyílik a kikapcsolódásra, szórakozásra és közös élményekre is.
Fásy Ádám elmondta, hogy a résztvevőknek minden nap úgy kell megjelenniük, mintha már a döntő színpadán állnának. Éppen ezért kiemelt figyelmet fordítanak a felkészítésre és a megjelenésre. "Nagyon fontos, hogy versenyzőnk szépsége ne csupán a színpadon, hanem a mindennapok során is érvényesüljön, hiszen a világverseny zsűrije már a felkészülés alatt is árgus szemekkel figyeli a résztvevőket" – hangsúlyozta.
Idén ismét megrendezésre kerül a Magyarok Világszépe szépségverseny, amelynek immár második alkalommal Karcag városa ad otthont. A rangos eseménynek a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ szabadtéri színpada biztosít helyszínt, ahol július 19-én, sztárfellépők és látványos gálaműsor kíséretében derül majd ki, ki viselheti egy éven át a Magyarok Világszépe címet.
Egy kis pihenés a Vörös tenger partján
Szepesi Tibor, Karcag polgármestere örömét fejezte ki, hogy városuk ismét házigazdája lehet a nemzetközi szinten is figyelemmel kísért eseménynek. – Öröm számunkra, hogy a hölgyek ragyogása mellett ismét megmutathatjuk azt a vendégszeretetet, nyitottságot és gazdag hagyományvilágot, amelyekre méltán lehetünk büszkék – fogalmazott a városvezető. Hozzátette: a szépségverseny kiváló lehetőséget teremt arra, hogy Karcag kulturális értékei, turisztikai látványosságai és közösségi szelleme szélesebb közönség elé táruljanak.
Ramóna a Sunrise Alma Bay Resort vendégszeretetét élvezi
A rendezvény nem csupán egy szépségverseny, hanem egy olyan közösségi élmény, amely összeköti a határon inneni és túli magyarokat, miközben lehetőséget teremt a tehetséges fiatal hölgyek számára, hogy megmutassák szépségük mellett tudásukat, személyiségüket és elkötelezettségüket a magyar értékek iránt.
A versenyre a Magyarok Világszépe oldalán lehet jelentkezni a jelentkezési lap kitöltésével.
Forrás. Blikk
Lezajlottak a középiskolai ballagások, valamint az érettségi vizsgák első, írásbeli fordulói. A Székács József Evangélikus Iskola tanulója, a 2024-es Magyarok Világszépe szépségverseny királynője, Molnár Ramóna is most írta meg vizsgáit.
A hely, ahol barátságok szövődtek, emlékek születtek – a középiskola, esetünkben a Székács József Evangélikus Iskola, ahol május 3-án tartották meg az intézmény ballagási ünnepségét, hogy aztán néhány nappal később már az írásbeli érettségi vizsgákat tartsák meg. Múlt hét kedden a matematikával kapcsolatban kérdeztük meg az iskola diákjait, most pedig Molnár Ramónával beszélgettünk, aki igencsak izgalmas és mozgalmas tanéven van túl.
A fiatal csengődi lány asztalitenisz versenyzőként érkezett Orosházára és döntött úgy, hogy középiskolás tanulmányait itt fejezi be. Az életét tavaly nyáron alapjaiban változtatta meg egy karcagi esemény, ő nyerte el ugyanis a Fásy Ádám nevével fémjelzett Magyarok Világszépe verseny királynői koronáját, nem sokkal később pedig a Miss Intercontinental versenyen vett részt. Közben persze egyre közelgő érettségi vizsgái is a szeme előtt lebegtek már, május 5-én pedig el is érkezett a nagy pillanat.
– Tudatosan osztottam be az időmet, próbáltam minden tantárgyra elegendő figyelmet fordítani. Alapvetően izgulós típus vagyok, így az érettségi előtt igyekeztem levezetni a feszültséget sporttal. Arra gondoltam, hogy mennyit készültem és bíztam abban, hogy ez meg is fog látszódni az eredményeken. A matematika vizsga miatt volt bennem a legtöbb bizonytalanság, mert az mindig is kicsit nehezebben ment nekem. A humán tárgyak, például a magyar és a történelem közelebb állnak a szívemhez – árulta el Ramóna.
A fiatal szépségkirálynő elmondta, a neheze még csak most jön, hiszen a vizsgatípusok közül pedig inkább az írásbeli áll hozzá közelebb.
– Valamivel kiszámíthatóbb, hiszen ott van időm átgondolni a válaszokat, vissza lehet térni egy-egy feladatra, a szóbelinél pedig azonnal kell reagálni. De kihívásként tekintek a szóbelire is és remélem, ott is meg tudom majd mutatni a tudásomat – tette hozzá.
Mint mondta, ezt követően a nyáron szeretne kicsit pihenni, feltöltődni az intenzív vizsgaidőszak után, a barátaival minél több időt eltölteni és minél több helyre elutazni. A tanulmányait Szegeden szeretné folytatni, több karra is beadta jelentkezését a Szegedi Tudományegyetemre.
Ezen kívül pedig érdeklődve figyeli majd a Magyarok Világszépe 2025-ös versenyét is, és izgalommal várja, hogy ki lesz az, akinek július 19-én Karcagon, a hagyományokhoz híven egy nagyszabású gálaműsor keretén belül, a fináléban fájó szívvel bár, de átadhatja koronáját.
Az idei versenyre jelentkezni online lehet a Magyarok Világszépe weboldalán, a jelentkezési lap kitöltésével.
Forrás: oroscafe.hu
Fásy Ádám, a Top Model of the World Hungary tulajdonosa és Jákob Ramóna árultak el izgalmas dolgokat a Mokkában, az Egyiptomban megrendezésre kerülő 31. Top Model of the World világversenyről, ahová Ramóna holnap útnak indul.
Forrás: TV2 Mokka