Közeledik a Karácsony, az év egyik legmeghittebb ünnepe, amely a szeretet, az összetartozás és az öröm jegyében telik. Megkérdeztük döntőseinket, mit jelent számukra ez az időszak. Elsőként Kárpátalja szépe, Somogyi Dorina válaszolt kérdéseinkre az ünnepekkel kapcsolatosan.
Az ünnepi készülődés nemcsak az otthonom díszítéséről vagy az ajándékokról szól, hanem arról is, hogy a szívemet is felkészítsem
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Ez az időszak számomra a hála és a szeretet mélyebb megélésének ideje. Hálás vagyok mindazért, amit az év során kaptam: a sikerekért, a lehetőségekért, a kihívásokért, amelyek által fejlődhettem, és legfőképpen a családomért, akik szeretetükkel mindig mellettem állnak. A hálaadás ilyenkor különösen erősen tölt el – eszembe juttatja, mennyi mindenem van, amit gyakran természetesnek veszek, pedig valójában mindez óriási ajándék. Az ünnepi készülődés nemcsak az otthonom díszítéséről vagy az ajándékokról szól, hanem arról is, hogy a szívemet is felkészítsem. Idén a kárpátaljai Elfelejtett Gyerekek Segítése Alapítványnak szeretnék segíteni. Fontos számomra, hogy azokhoz is eljusson a szeretet és a gondoskodás, akiknek kevesebb jutott. Az adakozás számomra a legmélyebb hála kifejezése – egy lehetőség arra, hogy visszaadjak valamit abból, amit én kaptam, és mosolyt csaljak olyan gyermekek arcára, akiknek a remény talán már halványodni látszott. Amikor a családommal készülődünk, együtt díszítjük a fát, sütünk, nevetünk, és megosztjuk egymással a pillanatok apró örömeit, mindig átjár egy különleges érzés. Rájövök, hogy a legnagyobb ajándék nem a tárgyakban, hanem ezekben a meghitt, közösen átélt pillanatokban rejlik. Ebben az időszakban még inkább hiszem, hogy a szeretet az, ami igazán gazdaggá tesz minket – akár adunk, akár kapunk belőle.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
A karácsonyt idén a családommal, szeretteimmel és a párommal tervezem tölteni, hiszen számomra ez az időszak a közelségről, az odafigyelésről és a szeretetről szól. Nagyon fontosak számomra az együtt töltött pillanatok – a közös vacsorák, beszélgetések, az ünnepi készülődés és az apró szokások, amelyek különlegessé teszik ezt az ünnepet.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Általában igyekszem időben beszerezni az ajándékokat, de nem tagadom, hogy néha az utolsó pillanatokban találom meg a legjobb ötleteket. Az ajándékozás számomra nemcsak egy vásárlási folyamatot jelent, hanem egy olyan módot, amivel kifejezhetem, hogy mennyire figyelek a másik személyre, és hogy mennyire fontos nekem. Az ajándékválasztás során próbálok személyre szabott, valóban értékes dolgokat keresni, amelyekkel igazán örömet szerezhetnek a másiknak.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
A karácsonyi menüt nálunk a család közösen készíti el. Mindig igyekszünk tradicionális fogásokat választani, de minden évben szívesen próbálunk ki új ételeket is, hogy friss élményeket nyújthassunk az asztal körül. A karácsonyi étkezések számomra mindig fontos része az ünnepeknek, hiszen ezek az alkalmak adnak lehetőséget arra, hogy valóban megéljük a közösségi élményeket, miközben finom ételek társaságában ünnepelhetünk. Az étkezések készítése egy közös élménnyé válik, amely során mindenki hozzájárul a saját specialitásaival.
Mit kívánsz az újévtől?
Az újévtől mindenekelőtt egészséget kívánok, hiszen ez a legfontosabb alapja mindennek. Ezen kívül szeretném, ha az idei évben sikerülne folytatnom mindazt, amit elkezdtem, és hogy a kitűzött céljaimat sikeresen végig vigyem. Nagy álmom, hogy új projekteken dolgozhassam, amelyek nemcsak szakmai, hanem személyes fejlődésemet is elősegítik. Hiszem, hogy minden év új lehetőségeket hoz, és a legfontosabb, hogy nyitottak legyünk azokra a kihívásokra, amelyek elénk kerülnek. Az újév mindig új kezdetet ad, és én is úgy szeretném azt kihasználni, hogy teljes erőbedobással éljem meg.
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
Igen, tavaly azt fogadtam meg, hogy az idén szeretnék nagyobb figyelmet szentelni a közösségi szerepvállalásomnak és a személyes fejlődésemnek. Örömmel mondhatom, hogy sikerült elérnem ezt a célt, és az idei évben mind a Magyarok Világszépe versenyen való részvételem, mind pedig a Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetségében vállalt vezetői szerepem révén nagyobb felelősséget vállaltam a közösségi munkában. Az ilyen célkitűzések mindig inspirálnak arra, hogy a legjobbat hozzam ki magamból, és arra is, hogy segítsek másoknak is elérni a céljaikat.
Molnár Ramóna képviselte hazánkat Egyiptomban a Miss Intercontinental világversenyen. Minden földrészről a nemzetek szépségkirálynői vonultak a zsűri elé a napokban. A Miss Intercontinental 2024 címet és a koronát egy gyönyörű puerto ricoi versenyzőnek ítélték. Az orosházi középiskolás fantasztikus élményekkel tért haza. De mit csinál a folytatásban Ramóna?
A magyar szépségkirálynő, Molnár Ramóna a Miss Intercontinental 2024 győztesével. Fotó: Facebook
Molnár Ramóna nyerte meg az idei évben a Fásy Ádám nevével fémjelzett Magyarok Világszépe szépségversenyt. A magyar szépségkirálynő képviselhette hazánkat Egyiptomban, a Miss Intercontinental világversenyen. Hazatérése után hírportálunknak mesélt a felkészülés napjairól, kinti élményeiről, a folytatásról.
– Magyar szépségkirálynőként hogyan értékeled a világeseményen való megjelenésedet?
– Csodálatos élmény volt részt venni a világversenyen és rendkívül büszke vagyok arra, hogy Magyarországot képviselhettem a Magyarok Világszépe szépségverseny királynőjeként.
A szépségkirálynő életre szóló élményt kapott
– Úgy érzem, méltón helytálltam az 52. Miss Intercontinental egyiptomi döntőjén, ami egy életre szóló emlék marad számomra.
– Minden zökkenőmentesen zajlott?
– Igen, minden óráját élveztem, bár voltak nagyon hosszú és fárasztó napok. Ennek ellenére minden pillanata megérte, hiszen számtalan élménnyel gazdagodhattam.
– Mit adott neked ez a világverseny?
– Rengeteg tapasztalatot szerezhettem, ami még inkább segített megismerni önmagamat, az erősségeimet és a gyengeségeimet. Még jobban megerősödött bennem, hogy a szépség nem csak a külsőről szól, hanem a belső erőről, értékekről, az alázatról és a rengeteg belefektetett munkáról. Az itt szerzett élmények és barátságok remélem örökre megmaradnak.
– Hálás vagyok mindenért, hogy ide eljuthattam, elsősorban a Fásy családnak, Ádámnak, Marikának és Zsüliettnek. S hogy mindenben támogattak és felkészítettek erre a nagy megmérettetésre.
Barátságok szövődtek a gyönyörű királynők között
– Kikkel kerültél szorosabb baráti kapcsolatba a lányok közül?
– Mindenkivel nagyon jó kapcsolatot alakítottam ki, mert nagyon sok időt töltöttünk együtt és rengeteget beszélgettünk. A lányok közül az egyiptomi és a svéd lány került közel a szívemhez, de az orosz és a nepáli királynő is jó barátnőm lett. Úgy érzem, ezek a barátságok hosszútávon is megmaradnak.
– Milyen alkalmakon voltatok kint a felkészülés idején, és hol s hogyan képviselhetted hazánkat?
– Különböző fotózásokon, forgatásokon vettünk részt. Minden este tematikus parti volt, ahol lehetőségünk nyílt egy kicsit szórakozni, felszabadulva táncolni és közben betekintést nyerhettünk más országok kultúrájába és gasztronómiájába. Egyiptomban, Sharm el Sheikh-ben a White Hills Resort Hotel nagy színpadán lehetőségem volt a nemzeti ruhámat bemutatni, amit a csorvási Hudák Mariann Mesterremek- és Prima Primissima-díjas viseletkészítő mester készített, erre a különleges alkalomra.
A színpadi koreográfia tanulása és a sűrű programok között jutott idő egy kis kikapcsolódásra, feltöltődésre is
A szépségkirálynő érettségire készül
– Visszazökkensz a magyar mindennapokba? A tanulásba? Vannak magyar szépségkirálynőként idén még feladataid?
– Most, hogy a verseny véget ért, igyekszem visszatérni a mindennapokba és folytatni a tanulmányaimat. A szépségkirálynői feladataim sem érnek véget.
Forrás: BEOL.hu, Csete Ilona
Molnár Ramóna nyerte meg az idei évben a Fásy Ádám nevével fémjelzett Magyarok Világszépe szépségversenyt. A 18 éves szépségkirálynő Egyiptomban, pénteken este a világ legszebb lányai között méretteti meg magát. A Miss Intercontinental szépségverseny döntőjében szépségét egy csorvási viseletkészítő nemesi díszruhájában is mutatja meg.
A magyar szépségkirálynő a díszruhás fotózáson. Fotó Magyarok Világszépe Szépségverseny
Királynői a megjelenése a Miss Intercontinental szépségverseny 2024 döntőjében a Magyarországot képviselő Molnár Ramónának. A csengődi lány, aki Orosházán középiskolás és éppen az érettségire készül, pénteken este válthatja valóra élete nagy álmát: a magyar szépségkirálynő a világversenyen áll színpadra az egyiptomi Sharm el Sheikh tengerparti üdülőhely egyik impozáns rendezvényhelyszínén.
Öt kontinens legszebb lányai közül választ majd a zsűri királynőt, miután a hölgyek többször (bikiniben, nemzeti ruhában és estélyiben) felvonulnak előttük. Az elmúlt hetekben sokat gyakoroltak a versenyzők. Ramóna a sűrű programok mellett a színpadi koreográfiára is nagyon odafigyel.
Szépségkirálynői ruhatárba exkluzív darabok is kerültek
Megtudtuk, Ramóna ruhatárát a világverseny szervezőinek a kérése alapján állították össze. Tartalmaz mindennapi viseletű szetteket, fiatalos és bohém öltözéket, elegáns és exkluzív ruhadarabokat is. A ruhák kiválasztásába Ramónának is volt beleszólása, sőt, ő döntött a neki tetsző darabokról, amiket a licenctulajdonostól örökbe meg is kapott.
Molnár Ramóna magyar díszruhában is megmutatja szépségét. A csorvási Hudák Mariann Mesterremek- és Prima Primissima-díjas viseletkészítő keze munkáját dicséri e csodás darab.
Molnár Ramóna alakját hangsúlyozó egyedi darab a szettek közül. Fotó: Magyarok Világszépe Szépségverseny
Ramóna nemzeti ruhája
bordó francia bársony felsőrésszel készült,
arany bocskai zsinórral
és vajszínű selyem brokát szoknyával.
Ejtett a válla és elöl raffolva, arany fűzővel díszített. A felső rész bársony anyaga elnyeli a fényt, mélységet, komolyságot, eleganciát sugároz. Az ejtett ekrü váll és ujja, fiatalságot, lágyságot varázsol az összeállításba.
A magyar szépség tündökölhet a díszruhában
Az arany zsinóros díszítés tündököl, szikrázik, kontrasztossá teszi, jól kivehető sziluettet ad a színpadon is. A szoknyarész nagyvonalúan omlik, 6,5 méter alsó bőségével. Mégis könnyed és fiatalos a ruha, amihez tartozik alsószoknya és arany zsinóros párta is.
– A látvány, az összhatás lenyűgöző, olyan Sisi-fazon. Ez a színállás a reánk jellemző védjegy, erről ismerik fel a kezünk munkáját, és ez az a klasszikus magyar nemesi díszruha ami kiemeli lágyan a női váll és derék csodálatos vonalát és büszkén hirdeti, hogy a magyar nők a legszebbek a világon – nyilatkozta a viselet készítője.
Arra is kíváncsiak voltunk, milyen kihívások elé állítja a szépségkirálynőt ennek a ruhának a felvétele, mielőtt színpadra lép majd. A kulisszatitkokról is Mariann mesélt:
– A nemesi viselet minőségi anyagokból készült, kicsi az esélye, hogy gyűrődik. Ám az utazást, a csomagolást még a francia bársony, a selymek és brokátok is nehezen viselik. A puffos, gumírozott ujj és váll és s szoknya anyagmennyisége biztosan kíván egy kis felfrissítést. Az alsó, abroncsos szoknya a bőröndből kivéve visszanyeri eredeti formáját, mert a legmodernebb, magnézium ötvözetű rugalmas, ráadásul pille könnyű pálcák alkotják. Biztos vagyok benne, hogy eredeti szépségében tudja Ramóna viselni a nemzeti ruhát.
Az orosházi diáklány a Miss Intercontinental világszépe választás döntője előtt.
Fotó: Magyarok Világszépe Szépségverseny
Magyar díszruhában büszkén, méltósággal képviselheti hazáját a szépségkirálynő
A szépségkirálynő részéről az öltözés is figyelmet kíván.
– Bele kell rendezni, igazítani magát a ruhába: ráncok, redők, megkötők, fűzők, fodrok és az alsószoknyák... Mindennek rendben kell lenni, hogy az összkép szép legyen. A pártát pedig – mint egy koronát – a fejtetőre kell kötni. Az sem könnyű. A fül mögött, a haj alatt, erősen és fixen, hogy le ne csússzon mozgás közben. Egy magyar díszruha viselése mindezeket megkívánja. Molnár Ramóna eleganciája, tartása, odafigyelése alkalmassá teszi őt arra, hogy a legfontosabb pillanatokban büszkén és méltósággal viselje ruháját és képviselje benne hazáját.
Forrás: BEOL.hu
Egy csengődi gimnazista lány álma vált valóra néhány hónappal korábban. Molnár Ramóna nyerte meg ugyanis az idei Magyarok Világszépe versenyt, melynek fináléját Karcagon rendezték meg. A 18 éves szépség, aki a Székács József Evangélikus Iskola végzős tanulója, a napokban utazott el Egyiptomba, ahol a Miss Intercontinental világversenyen képviselheti hazánkat.
A 18 éves Molnár Ramóna ugyan Bács-Kiskun vármegyei származású és Csengődön él, de Orosházán, a Székács József Evangélikus Iskolában folytatja tanulmányait. Jelenleg az érettségire készül, hiszen a 2024/2025-ös tanévben lesz a szalagavatója és a ballagása is. Mindig is érdekelte őt a szépségversenyek világa és elmondása szerint szereti is az új kihívásokat, innen jött az ötlet, hogy jelentkezzen a Magyarok Világszépe versenyére. A rendezvény neve sokaknak ismerősen csenghetett korábbról is, ugyanis 2019-ben a felkészítő tábort, 2020-ban pedig a felkészítő tábort és a döntőt is Orosházán rendezték meg.
A fiatal lány rengeteg új barátra lelt, nagyon szoros kötelékek alakultak ki a versenyzők között, ráadásul királynői címmel zárult számára a kaland. A cím mellett pedig egy Fiat 500-as személygépkocsival is gazdagodott Pais József, a Pappas Autó Magyarország Kft. ügyvezetője és a licenctulajdonos, Fásy Ádám jóvoltából, amit éppen a napokban vehetett át.
– A jogosítvány megszerzése még várat magára, de remélem, hogy nyáron már bejárhatom majd vele az országot – tette hozzá.
| |
|
Fotó: Zsolnai Péter
A következő lépést pedig a következő napokban, hetekben teszi meg, Egyiptomban (Sarm es-Sejkben) rendezik meg a Miss Intercontinental világversenyt, ahova győzelmével kvalifikálta magát. A tanulás mellett így minden energiáját a felkészülésre fordítja most, izgatottan várva, hogy részt vegyen a rangos eseményen, ahol különböző nemzetiségű lányokkal mérettetheti meg magát.
– A világversenyre való felkészülésem gyakorlatilag azzal a nappal megkezdődött, amikor Karcagon a műsorvezető kimondta a nevemet, hogy én lettem a Magyarok Világszépe királynője, én képviselhetem hazánkat Egyiptomban. Ez egy összetett feladat, hiszen minden téren fel kell készülni egy ilyen világméretű versenyre, mentálisan és fizikailag egyaránt, gondolok itt az edzésekre, a színpadi mozgásra, és a kommunikációra. Tehát nagyon izgalmas napokat élek meg, már csak a ruhák véglegesítése és a pakolás van hátra. Izgatottan várom, hogy megismerjem versenytársakat – mesélte Ramóna.
| |
|
|
Mint mondta, Fásy Ádám nemzeti igazgatótól minden útmutatást megkapott, hogy hogyan is zajlik egy ilyen esemény, a programjuk napra pontosan be van osztva. A gyakorlásokon kívül szinte minden nap minden órájára jut valami teendő, percről percre tudják, mi vár rájuk. Szerencsére az iskola is támogató, a tanárai segítőkészek és Fásy Ádám csapata is úgy szervezte meg az itthoni programokat, hogy azok összeegyeztethetők legyenek számára a tanulással, amiért rendkívül hálás, mint ahogy megköszönte szerető családja támogatását is, akik mindenben támogatják. Előrehozott vizsgákat is tett már néhány tantárgyból, igyekszik előre bepótolni az esetleges lemaradást.
Ramóna bemutatkozó kisfilmjét itt tudják megtekinteni az érdeklődők:
Forrás - Bojtor Zalán, oroscafe.hu
Még csak 17 éves, de már a lábai előtt hever a világ, Molnár Ramóna nyerte a Magyarok Világszépe szépségversenyt. Egy egész napot eltöltöttünk a gyönyörű és fiatal modellel, aki elmeséli, hogy nem fenékig tejfel ám a koronához vezető út sem.
Forrás: TV2 Tények Plusz