A Finálé karcagi színpadán a nyitójelenetben a versenyző hölgyek nemzeti ruhás bemutatkozását láthatjuk
A versenyzők koktélruhás bemutatkozása
A döntős lányok bikinis bemutatkozása
Magyarok Világszépe 2024 - Út a döntőig ajánló
Szombaton 22.20-tól a SUPER TV2-n betekinthettek a verseny felkészítő táborának mozgalmas életébe, melynek Karcag városa adott otthont.
Magyarok Világszépe 2024 - Finálé ajánló
Egy csengődi gimnazista lány álma vált valóra néhány nappal ezelőtt. Molnár Ramóna nyerte ugyanis a Magyarok Világszépe döntőjét Karcagon. A Székács József Evangélikus Iskola tanulója így hamarosan a Miss Intercontinental nemzetközi versenyen képviselheti Magyarországot.
Fásy Ádám a döntős hölgyekkel a finálé karcagi színpadán (Fotó: Szepesi Tibor)
A 17 éves Molnár Ramóna ugyan Bács-Kiskun vármegyei származású és Csengődön él, de Orosházán, a Székács József Evangélikus Iskolában folytatja gimnáziumi tanulmányait. Egy országos diákolimpia (a sors furcsa fintora, hogy azt annak idején éppen Karcagon, a szépségverseny döntőjének helyszínén rendezték) megnyerését követően került ide igazolt sportolóként, jelenleg pedig már az érettségire készül, hiszen ebben a tanévben lesz a szalagavatója és a ballagása is.
Fotó: Czerkl Gábor
Mindig is érdekelte őt a szépségversenyek világa és elmondása szerint szereti is az új kihívásokat, innen jött az ötlet, hogy jelentkezzen a Magyarok Világszépe versenyére. A rendezvény neve sokak számára ismerősen csenghet, hiszen 2019-ben a felkészítő tábort, 2020-ban pedig a felkészítő tábort és a döntőt is Orosházán rendezték meg.
– Bár ez volt az első versenyem, mindig is ámulattal figyeltem és követtem a szépségipar ezen részét. Emellett szerettem volna bizonyítani a családomnak és önmagamnak is. A korábbi évek döntőiből, valamint az Út a döntőig magazinműsorból is volt több, amit megnéztem. Közben a hideg is kirázott, ahogy belegondoltam, hogy én is ilyen élményekben gazdag felkészítőtáborba fogok menni. Nagy izgalommal vártam a tábor első napját – mesélte Ramóna.
Ott pedig rengeteg új barátra lelt, nagyon szoros kötelékek alakultak ki a versenyzők között. Az együtt töltött idő során megismerhetett különböző hátterű és személyiségű lányokat, akikkel rengeteget beszélgettek, nevettek és inspirálták egymást. Karcagon gyönyörű környezetben, életre szóló élményekkel és emlékekkel gazdagodtak a 10 nap alatt, amit hálás szívvel köszönt meg a verseny szervezőjének, Fásy Ádámnak és családjának, Máriának és Zsüliettnek, valamint a Magyarok Világszépe csapatának, akik végig a segítségükre voltak.
Karcag polgármestere, Szepesi Tibor, a királynő, Molnár Ramóna és Fásy Ádám (Fotó: Knap Zoltán)
– A lányokkal azóta is tartom a kapcsolatot, van, akikkel napi szinten beszélek. Átélni pedig egy olyan nagyszabású gálaműsort, mint a döntő, egyszerre volt izgalmas és felejthetetlen élmény. A karcagi Sámándob előtt felállított színpad varázsa, a fények, a közönség tapsa mind olyan volt, mintha egy álomban lennék és büszkeséggel töltött el, hogy idáig eljutottam. Bár mindvégig bíztam magamban és a felkészülésemben, sosem gondoltam volna, hogy végül az én fejemre kerül a korona. Ez a pillanat egy álom megvalósulása volt számomra és a rengeteg munka, amit belefektettem, végül meghozta a gyümölcsét – emlékezett vissza.
A királynő és két udvarhölgye: Péter Barbara (balra) és Nagy Petra (jobbra) Fotó: Knap Zoltán
A királynői cím mellett Ramóna egy Fiat 500-as személygépkocsival is gazdagodott a Pappas Autó és a Magyarok Világszépe támogatásával. A következő lépés sincs már olyan messze, hiszen decemberben rendezik meg Egyiptomban (Sarm es-Sejkben) a Miss Intercontinental világversenyt, ahova mostani győzelmével kvalifikálta magát. A tanulás mellett így minden energiáját a felkészülésre fordítja most, izgatottan várva, hogy részt vegyen a rangos eseményen, ahol különböző nemzetiségű lányokkal mérettetheti meg magát. Mint mondta, már most győztesnek érzi magát azzal, hogy idáig eljutott, hiszen ez önmagában is hatalmas élmény és megtiszteltetés.
A TV-nézők egyébként szeptember 28-án találkozhatnak először Ramónával és a finalistákkal, szombaton 22:20-tól kísérhetik figyelemmel a versenyzők útját a döntőig, a nagyszabású gálaműsorral egybekötött finálét pedig 29-én vasárnap 21:20-as kezdettel a Super TV2-n láthatják majd.
Forrás: oroscafe.hu
|
A Magyarok Világszépe Szépségverseny győztese egy orosházi középiskolás. A Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 17 éves diáklánya, Molnár Ramóna képviselheti a Miss Intercontinental szépségversenyen hazánkat. |
|
Fásy Ádámmal a szépségkirálynő Ramóna Fotó: Knap Zoltán |
Ramónát Karcagon választották szépségkirálynővé egy gálaműsor keretében. Hírportálunknak viszont már Orosházán nyilatkozott.
Megválasztották a Magyarok Világszépét augusztus utolsó hétvégéjén Karcagon. Molnár Ramóna 17 éves, csengődi diáklány középiskolai tanulmányai révén Orosházához kötődik, hiszen a Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium tanulója. A szépségkirálynő képviseli majd hazánkat decemberben a Miss Intercontinental nemzetközi versenyen. A karcagi döntőn a királynői cím mellett Ramóna jutalma egy Fiat 500-as személygépkocsi volt.
Ahogy arról több hírportál beszámolt, a fiatal lány korábban a sport világában jeleskedett, asztaliteniszben bajnoki címeket is szerzett. Volt igazolt játékosa az Orosházi Asztalitenisz Sportegyesületnek, így került Orosházára, majd belekóstolt a szépségversenyek világába.
Molnár Ramóna az orosházi diáklány nem talált legyőzőre Fotó: Knap Zoltán
A szépségkirálynő érettségire készül, sokat tanul
A győzelem után viszont várta Ramónát az iskolapad – az érettségi évében a világversenyre való készülődés mellett a tanulást sem hanyagolja el a Fásy Ádám nevével fémjelzett szépségverseny döntőjében legyőzőre nem találó gyönyörű lány. Orosházán, egy iskolai napja végén nyilatkozott a Beol hírportálnak. Elárulta: Orosházára 8. osztályosként érkezett, mint igazolt asztaliteniszező. Máig meghatározza az életét a sport.
Nagyon jól érzem magam itt, Orosházán, szeretem az iskolát, mert nagyon családias a légkör. Sikeresen letettem az előrehozott érettségit angol nyelvből és biológiából, amit a tanáraim segítő és odaadó munkájának köszönhetek.
Első szépségversenyére titokban nevezett
– Kik biztatták, hogy próbálja ki magát a szépségversenyek világában?
– Titokban jelentkeztem erre a megmérettetésre. Csak akkor tudattam ezt a családommal, amikor behívtak a Magyarok Világszépe Szépségverseny castingjára. Előtte is sokan kérdezték már tőlem, miért nem indulok szépségversenyen, ez is szerepet játszott abban, hogy rászántam magam a nevezésre – nyilatkozta Ramóna, aki azt is elárulta, orosházi barátai, barátnői nagyon büszkék reá. – Mindenki sok szeretettel fogadott és szívből gratulált. A tanárok és a diákok is büszkén emlegetnek, a folyosókon sétálva gyakran érzem a támogatásukat.
Molnár Ramóna a szépségversenyen koktélruhában
Arra is kíváncsiak voltunk, vajon minek köszönheti az első megmérettetés e szép győzelmét? Mit érez erősségének?
– Mind a belső, mind a külső kisugárzásomat, az alkalmazkodóképességemet és a kitartásomat.
Ramóna elárulta, a nemzetközi megmérettetésre (decemberben a Miss Intercontinental világversenyt Egyiptomban, Sharm es-Sejkben rendezik) nagyon készül, van még mit tanulnia...
Egyiptomba utazik a szépségkirálynő
– Mindenképpen szeretnék javítani a járásomon, a színpadi mozgáson. Edzésekkel tartom magamat jó kondícióban. Az angol nyelvtől és a kommunikációtól nem félek. És mindenben segítségemre van a Fásy család: Ádám, Marika, Zsüliett. És természetesen az én kis családomra is számíthatok. Hálás is vagyok ezért mindannyiuknak.
Arra is rákérdeztünk, összeegyeztethető-e az érettségire és a világversenyre való felkészülés?
– Igen, gőzerővel készülök az érettségire is. Biztosan nehezebb lesz így, de azon vagyok, hogy minden, amit elterveztem, sikerüljön a sok elfoglaltság mellett.
Tudatos a pályaválasztása, gyógyszerésznek készül
A szépségverseny győztese Molnár Ramóna Fotó Knap Zoltán
Ramóna azt is elmesélte, hogy tudatos a pályaválasztása. Érettségi után szeretne jelentkezni a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karára. – Családunkban ez tradíció. Bátyám és nagybátyám is gyógyszerész – tette hozzá magyarázatként.
Molnár Ramóna a szépségkirálynőnek járó csodás korona mellé egy autót is kapott. – A Fiat 500 még vár reám. De hamarosan a friss jogosítványommal átveszem, és ezzel fogom bejárni a világot.
A finalisták útja a döntőig
A tévénézők pedig szeptember 28-án, szombaton 22 óra 20 perctől kísérhetik figyelemmel a finalisták útját a döntőig. A nagyszabású gálaműsorral egybekötött finálét 29-én, vasárnap 21 óra 20 perctől a Super TV2-n láthatják majd.
Forrás: beol.hu
Augusztus 31-én, szombaton rendezték meg Fásy Ádám szépségkirálynő-választását, a Magyarok Világszépe versenyt. Az eseményen a mulatóssztár lánya, Fásy Zsüliett is részt vett: káprázatosan nézett ki a flitteres estélyiben.
A tavalyi győztessel csinált pár közös képet, ezeket Nánási Dorottya osztotta meg az Instagram-oldalán.Fásy Zsüliett estélyiben. Az egész alakos fotókon jól látszik, hogy Fásy Zsüliett milyen karcsú lett 50 kilós fogyása után.
A ruhaköltemény, amelyet aznap estére választott, pedig csak még jobban kihangsúlyozta az alakját. A bézs alapon színes virágmintás darab felsőrészét fűzőszerűen alakították ki - így viselője vonalai tökéletesen látszódnak benne.Fásy Ádám 26 éves lánya a pandémia idején kezdett életmódváltásba. Elsődlegesen nem is a fogyás volt a célja, hanem az, hogy megszabaduljon a túlsúllyal járó olyan kellemetlenségekkel, mint a hátfájás. Kis lépésekben, lassan adta le a kilókat, a változás pedig nem is lehetne látványosabb, mintha mára új ember lenne.
Forrás: femina.hu
A Selye János Gimnázium saját facebookos oldalán osztotta meg az örvendetes hírt: Uzsák Emma, az intézmény VII.N osztályos tanulója az idei Magyarok Világszépe Szépségverseny hétvégi karcagi döntőjében megkapta a Felvidék Szépe címet. Sőt, az internetes szavazás keretén belül a Blikk különdíját is elnyerte! Egyúttal mindenkinek köszönik a szavazatokat és a támogatást.
A valóban csinos, 17 éves diáklány egyedüli felvidékiként jutott be a Magyarok Világszépe Szépségverseny döntőjébe, ahol a több száz gyönyörű jelentkező közül már csak 14-en versenghettek a királynői koronáért. A tévéfelvétellel egybekötött királynő-választásra augusztus 31-én a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ szabadtéri színpadán, nagyszabású gálaműsor keretén belül került sor.
Fásy Ádám, a versenysorozat atyja korábban a magyarországi médiának azt nyilatkozta, hogy az idei mezőnybe országhatártól függetlenül, nem csak magyarországi, hanem erdélyi, felvidéki és kárpátaljai magyar szépségek is érkeztek, ami külön öröm a szervezők számára. A megmérettetés során nagy hangsúlyt fektettek a magyaros népviselet bemutatására, népszerűsítésére és a hagyományok őrzésére is.
A megkoronázás várva várt pillanata
A magyar identitáson kívül feltételül szabták azt, hogy a jelentkezőknek 17 évnél idősebbnek és 27 évesnél fiatalabbaknak kellett lenniük. Nos, vonzónak bizonyult a hatalmas tét, hogy a királynő részt vehet a Miss Intercontinental világversenyen, és egy Fiat 500-as autóval is gazdagodhat.
A komáromiak közül sokan szurkoltak a városban aranyos kislányból vonzó hölggyé cseperedett Emmának, akire a Blikk internetes szavazásán voksoltak is. Aztán a fináléban e szavazás győzteseként ő vehette át a Blikk különdíját, s ami ettől is több: megválasztották a Felvidék Szépévé. A Magyar 7 hetilapba vele készülő interjúnkban majd további részleteket is olvashatnak Komárom, illetve a Felvidék újabb büszkeségéről és a szépségversenyről.
Forrás: https://ma7.sk