A Magyarok Világszépe döntőjét augusztus 31-én rendezték meg Karcagon.
Mint korábban írtunk róla, három kárpátaljai lány is bekerült a legjobb 14 közé.
A bótrágyi Péter Barbarát választották a Magyarok Világszépe szépségverseny első udvarhölgyéül, míg a korona egy csengődi lány, a 17 éves Molnár Ramóna fejére került. A Magyarok Világszépe második udvarhölgyének címét Nagy Petra érdemelte ki.
A gálaműsoron fellépett többek között a Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtár Pántlika néptánccsoportja, Bebe, Erox, Edgár, Kis Grofo, Komonyi Zsuzsi, Varga Viktor, Atis és Imir, Nótár Mary, Veréb Tamás, Opitz Barbi, valamint Fásy Ádám és zenekara Roby Lakatos világhírű hegedűművésszel kiegészülve.
A versenyző lányok kalocsai ruhában, bikiniben, koktélruhában és végül estélyiben vonultak fel.
A Felvidék legszebb hölgye Uzsák Emma, Kárpátalja legszebb hölgye Somogyi Dorina, Erdély legszebb hölgye pedig Kovács Kinga lett.
A Top Model of the World Hungary címet Jákob Ramóna nyerte el.
A Magyarok Világszépe 2024-es szépségkirálynője fogja képviselni Magyarországot a Miss Intercontinental világversenyen.
A gálaest a Magyarok Világszépe című dallal zárult, melyet Komonyi Zsuzsi és Fásy Ádám énekelt el közösen a versenyzőkkel az Aserdus tűzzsonglőr produkció közreműködésével.
A Karcagi Hírmondó nyomán.
Kárpátalja.ma
Idén nyolcadik alkalommal rendezték meg a Magyarok Világszépe Szépségversenyt Karcagon, a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ szabadtéri színpadán. A Fásy Ádám által szervezett versenyen 13 kivételes szépségű hölgy indult a koronáért.
Molnár Ramóna lett a szépségverseny győztes
Fotó: Daróczi Erzsébet
A szépségverseny koronázási része előtt a színpadon fellépett Bebe, Erox, Edgár, Kis Grófo, Komonyi Zsuzsa, Varga Viktor, ATIS x IMIR, Nótár Mary, a Déryné Kulturális, Turisztika Központ és Könyvtár Pántlika Néptánccsoportja, Fásy Ádám és zenekara Roby Lakatossal, Veréb Tomi, az aSerduS TűzZsonglőr Produkció és Opitz Barbi.
A szépségverseny résztvevőit, hozzátartozóikat, a zsűri tagjait, a szervezőket és a szép számú közönséget Szepesi Tibor, Karcag város polgármestere köszöntötte.
A szépségverseny nagy sikert aratott
– Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy ebben az évben Karcag adhat otthont e rangos megmérettetésnek. Engedjék meg, hogy köszönetet mondjak Fásy Ádámnak és kedves családjának, valamint a mögöttük álló csapatnak, hogy a rendezvényt városunkban rendezték meg.
– A szépség a lexikonok szerint olyan jellemzője a személyeknek, tárgyaknak vagy elképzeléseknek, amely miatt a puszta megfigyelés során örömöt tapasztalhatunk.
A szépség tehát mindennek a forrása, amelyben örömünket leljük, amely lelkünkben boldogságot, vidámságot okoz.
Kívánom, hogy a ma este is ebben a jókedvben, barátságban teljen. A verseny résztvevőinek sok sikert, a zsűrinek jó munkát kívánok – fogalmazott Szepesi Tibor, majd kezdetét vette a zsűrizés, amelynek elnöke Fásy Ádám volt.
A koktélruhás bemutató a Sámán-dob hangulatát megidézve, kongásokkal, dobosokkal varázsolta a lányokat a színpadra. Az estélyi ruhás bevonulás után pedig kiderült ki lett az idei győztes. Az eredmény kihirdetés előtt Szepesi Tibor polgármester egy-egy virágcsokorral köszöntötte a 13 lányt.
Az I. udvarhölgy a 26 éves Péter Barbara (5) Bótrágyról, (Kárpátalja) érkezett Karcagra,
s ezen az estén a korona a 17 éves Molnár Ramóna (10) fejére került.
A csengődi lány a koronát a tavalyi győztestől, Nánási Dorottyától vette át egy évre, amelyet Fásy Ádám helyezett a fiatal lány fejére, majd Komonyi Zsuzsival elénekelte a királynő tiszteletére a szépségverseny himnuszát, közben „aranyeső” hullott a királynőre és udvarhölgyeire.
Forrás. szoljon.hu
Van mire büszkének lennünk! A Magyarok Világszépe két hajdú-bihari versenyzőjét megkereste a Haon a szombati döntőt követően.
A Magyarok Világszépe versenyen két hajdú-bihari lány is remekelt
Forrás: Szepesi Tibor/Facebook
Egy 17 éves csengődi gimnazista, Molnár Ramóna lett idén a Magyarok Világszépe győztese. A szépségverseny hajrájában a Haon olvasói is izgulhattak, ugyanis két hajdú-bihari lány, Jákób Ramóna és Nagy Petra ott volt a legszebbek között, akik néhány napja portálunkkal megosztották, miért jelentkeztek a Magyarok Világszépe szépségversenyre.
A Magyarok Világszépe versenyen két hajdú-bihari lány is részt vett
A döntőben ugyan nem nyerték el a legszebbnek szánt fődíjat, a koronát, viszont ők is értek el helyezést, és nem is akármilyet. A döntőt követően megkerestük a lányokat, akik elmondták, rengeteg élménnyel gazdagodtak, és örülnek annak, hogy a versenynek köszönhetően sok kedves embert megismerhettek.
– Nagyon izgatottan vártam a döntő estéjét, ami számomra is sikeresen végződött, ugyanis elnyertem a Top Model of the World Hungary címet, így én fogom képviselni hazánkat a Top Model of the World világversenyen, amit Egyiptomban rendeznek meg – fogalmaszott a hajdúszoboszlói induló, Jákób Ramónafogalmazott a hajdúszoboszlói lány. Hozzátette, nagy köszönettel tartozik a Fásy Ádámnak és csapatának a türelmükért, a sok segítségért és a bizalmukért.
Jákób Ramóna fogja képviselni Magyarországot a világversenyen, ugyanis ő nyerte el a Top Model of the World Hungary címet a Magyarok Világszépe versenyen
Fotó: Blikk - Knap Zoltán
Megéri küzdeni az álmokért
Nagy Petra sem távozott üres kézzel, övé lett a II. Udvarhölgy cím. Érdeklődésünkre úgy fogalmazott, nagy örömmel és hálával tartozik a Magyarok Világszépe csapatának, valamint a Fásy családnak az elkötelezett munkájukért és támogatásukért.
– Ez a cím hatalmas megtiszteltetés számomra, és örömmel tölt el, hogy egy régi álmom valóra vált. Élményekben gazdagon és új tapasztalatokkal tértem haza a versenyről, amelyek jelentős hatással voltak rám. Ezek révén nemcsak magabiztosabbá váltam, hanem a színpadon való mozgás terén is fejlődtem. Most a megszerzett önbizalmat próbálom beépíteni a mindennapi életembe, hogy a felmerülő kihívásokat hatékonyabban kezeljem. Ez az élmény megerősített abban, hogy ha van egy álmod, érdemes belevágni, még akkor is, ha kezdetben bizonytalannak érzed magad – mutatott ár a debreceni lány.
A királynő, Molnár Ramóna és a két udvarhölgye, Péter Barbara (balra) és Nagy Petra / Fotó: Knap Zoltán
Továbbá hozzáfűzte: reméli, hogy a történetével ösztönözhet másokat is arra, hogy próbálják ki magukat, és merjenek lépni, ha valami új és izgalmas lehetőség adódik az életükben.
Ha én képes voltam elérni ezt, akkor bárki más is képes rá, csak el kell hinni, hogy megéri küzdeni az álmainkért
– emelte ki.
Forrás: haon.hu
Egy 17 éves gimnazista lány fejére került szombaton a több ezer drágakővel ékesített korona. A Magyarok Világszépe döntőjében 13 csinos hölgy szállt harcba a királynői címért, a vele járó több millió forintos autóért és nem utolsó sorban azért, hogy ő képviselhesse hazánkat a Miss Intercontinental nemzetközi szépségverseny decemberi döntőjében.
Forrás: Tények Plusz
|
Egy csengődi gimnazista lány álma vált valóra szombaton éjfél körül: Molnár Ramóna nyerte ugyanis a Magyarok Világszépe döntőjét Karcagon. |
| |
Komonyi Zsuzsi és a licenctulajdonos Fásy Ádám énekelte el a végén a győztesnek a Magyarok Világszépe indulóját / Fotó: Knap Zoltán
A 17 éves tanuló képviselheti majd hazánkat decemberben a Miss Intercontinental nemzetközi versenyen.
Forrás: Blikk