Szenteste varázsa betölti az otthonokat, és a szeretet fénye ragyog minden szívben. Kívánunk mindenkinek áldott, békés karácsonyt, tele örömmel és meghitt pillanatokkal! 🎄✨ A királynő, Molnár Ramóna válaszolt az ünnepekkel kapcsolatos kérdéseinkre, válaszait alábbiakban közöljük:
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Ez az időszak a szeretetről, a megnyugvásról és az év lezárásáról szól számomra. Ilyenkor igyekszem lelassítani, megállni egy pillanatra, és a szeretteimre koncentrálni. Az ünnepekre való készülődés nálam a karácsonyi hangulat megteremtésével kezdődik: feldíszítem a lakást, karácsonyi dalokat hallgatok, és élvezem az adventi időszak minden pillanatát.
Magyarok Világszépe 2024 - Molnár Ramóna
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
A karácsonyt a családommal töltöm, hiszen számomra ez a legfontosabb része az ünnepeknek. Az együttlét, a közös vacsorák és a beszélgetések teszik igazán különlegessé ezt az időszakot.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Idén igyekeztem időben beszerezni az ajándékokat, de bevallom, mindig marad néhány apróság, amit az utolsó pillanatra hagyok. Szeretem, ha az ajándékaim személyre szabottak, így alaposan átgondolom, kinek mi lenne a legmegfelelőbb.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
A karácsonyi menüt mindig közösen készítjük a családtagjaimmal. Hagyományos ételek kerülnek az asztalra, mint például halászlé, töltött káposzta és bejgli, de mindig igyekszünk valami különlegességet is hozzáadni a megszokott fogásokhoz.
Mit kívánsz az újévtől?
Az újévtől elsősorban egészséget és boldogságot kívánok szeretteimnek és önmagamnak. Emellett szeretném, ha a munkámban és a személyes fejlődésemben is előre tudnék lépni, és új, izgalmas kihívások várnának rám.
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
Igen, tavaly megfogadtam, hogy jobban odafigyelek az egyensúlyra az életemben, és több időt szánok magamra. Büszke vagyok rá, hogy sikerült ezt megvalósítanom, és úgy érzem, ez az év sok szempontból fejlődést hozott számomra.
A karácsony közeledtével a várakozás izgalma áthatja a mindennapokat, ahogy egyre több fény és dísz tündököl körülöttünk. Már csak 1-2 nap, és elérkezik az ünnep, amely mindannyiunk szívébe meghittséget és örömöt hoz. Az idei versenyen a Top Model of the World Hungary címet elnyert Jákób Ramónát kérdeztük az ünnepekről és az újévi fogadalmakról.
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Az ünnepek számomra a pihenés, az együttlét és a feltöltődés időszakát jelentik. Ilyenkor igyekszem minél több időt tölteni a családommal és a barátaimmal. Imádok ilyenkor díszíteni, hogy mire megérkezik a karácsony és átjön a család meglegyen a hangulat.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
A karácsonyt a családommal töltöm. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert nagy és összetartó családom van, özösen ajándékozunk és együtt is nyitjuk ki őket.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Nem vagyok egy mindent utolsó pillanatra hagyó ember, de néha a karácsony kifog rajtam. Van, amikor tényleg utolsó végszóra veszem meg az ajándékot, de általában, mint most is már mindent megvettem és elrendeztem, hogy már csak a karácsonyi menü összeállításával kelljen foglalkozni.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
A karácsonyi menüt közösen készítjük, mindenki hozzáteszi a maga specialitását. Általában van egy klasszikus húsleves, rántotthús , kacsa és persze nem hiányozhatnak a sütik sem, amiket én magam szeretek elkészíteni. Idén talán kipróbálunk valami újdonságot is, de a hagyományos ételek mindig biztos pontok az asztalon.
Mit kívánsz az újévtől?
Mindenképp a legfőbb kívánságaim közé fog tartozni, hogy minél jobb eredményt érjek el márciusban a Top Model of the World versenyen . Egészséget és szeretném sikeresen, 5-ös eredménnyel befejezni a diplomámat, miközben több időt szánok utazásra és új élményekre. Emellett arra is vágyom, hogy egy lépéssel közelebb kerüljek ahhoz, hogy modellként kipróbálhassam magam.
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
Nem csak a tavalyi fogadalmam teljesült, hanem egyben egy régi álom, ami az volt, hogy egy szépségversenyre beválogassanak és eredményt is érjek el. Ez sikerült a Magyarok Világszépe verseny által és nem csak, hogy megnyertem az itthoni Top Modell Of The World Hungary címet, hanem esélyem lesz külföldön is megmérettetni magam.
Karácsony idején az otthonok ünnepi fényekben tündökölnek, a levegő tele van frissen sült sütemények illatával. Ez az időszak tökéletes alkalom arra, hogy megálljunk a rohanásban, és értékeljük azokat az apró örömöket, amelyeket az ünnep hoz magával. A Felvidék szépének megválasztott Uzsák Emma válaszolt az ünnepekkel kapcsolatos kérdéseinkre.
Mit jelent ez az időszak számodra és hogyan készülsz az ünnepekre?
Karácsony táján mindenki lelassul és megnyugszik, így van időnk minőségi időt eltölteni együtt. Az ajándékok kicsomagolása még mindig különleges érzés, de ahogy felnövök, egyre inkább a közös készülődés, díszítés, sütés-főzés a legnagyobb ajándék. Gyerekként az ajándékokat vártuk, de most már az igazi ajándék azok, akik a fa körül vannak. A karácsonyi időszak nagyon jó lehetőség visszagondolni arra, hogy mi is történt velem az elmúlt egy évben. Ilyenkor van idő visszaemlékezni mennyi olyan dolog történt, amit a rohanó hétköznapokban meg sem tudtam élni igazán. Úgy gondolom, hogy fontos összeszedni ezeket a gondolatokat, eseményeket és hálásnak lenni azért a sok jóért, amit egész évben kaptam. Az ünnepi időszakban minden napban rejlik egy újabb lehetőség az ünneplésre, december 31.-én például a Szilveszter mellett, a szülinapomat is ünnepeljük. Az idei különlegesebb lesz, mint az eddigiek, mert idén töltöm be a 18-at.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
-A karácsonyt idén is a családommal fogom tölteni. Hozzánk is jönnek vendégek és mi is megyünk családtagokhoz. Mindig jó élmény találkozni a ritkábban látott rokonokkal. A karácsonyi díszek, a finom ételek, a beszélgetések és a sok nevetés feltölt a következő évre.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
-Igyekszem, előre kitalálni kit mivel szeretnék meglepni, de sajnos előfordul, hogy az utolsó pillanatra marad egy-két ajándék. Nagyon szeretek saját magam is készíteni ajándékokat, mindenkinek személyre szabva. Sajnos az idő hiányában már egyre gyakrabb a vásárolt ajándék, de igyekszem a lehető legszemélyesebbé tenni azokat is, általában egy kis sztorival, hogy miért is jutott róla eszembe az adott személy.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
-Az otthoni menüt közösen készítjük szűk családi körben. Mi azért szeretünk kísérletezni új receptekkel is, a már bevált menüsor mellett. De a nagymamám közben egy egész városnak megsüti és megfőzi otthon a karácsonyi menüt. Hozzájuk mindig karácsony másnapján megyünk. Befelé két lábon, kifelé már gurulunk a sok finomságtól.
Mit kívánsz az újévtől?
-Azt tapasztalom, hogy a változásokat az életünkben nem az újévi fogadalmak és kívánságok hozzák meg. Sokkal inkább a folyamatosan beépített kisebb-nagyobb szokások az életünk mindennapjaiba, amelyek hosszútávon segítenek elérni a céljainkat. Az újévi fogadalmakkal együtt érkező motiváció az első pár hét vagy hónap után elfogy. A napi rutinná kialakult szokásaink ellenben hatékonyan visznek a kitűzött céljaink felé. Az újévben szeretnék még több hasznos szokást beiktatni a mindennapjaimba, mint például a rendszeres edzést a tánc mellett.
Volt e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
Fontos célom volt megszerezni a jogosítványomat, ami sikerült is. Illetve szerettem volna minél több időt külföldön tölteni, hogy fejleszteni tudjam a spanyol és angol nyelvtudásom. Az iskolámnak köszönhetően idén volt lehetőségem Spanyolországban és Angliában is tanulni mindkét nyelvet. Ebben az évben sok új élménnyel gazdagodtam és a kitűzött céljaim nagy részét sikeresen teljesítettem. Ehhez a sikeres évhez nagyban hozzájárult a Magyarok Világszépe szépségverseny is, ahol nagyon sok tapasztalatot szereztem és sokat tanultam saját magamról.
Péter Barbara Kárpátaljáról érkezett az idei versenyre, és a királynő első udvarhölgye lett, az ünnepek alatt szívesen időzik családjával, akiknek a társaságában érzi igazán az összetartozás és szeretet melegét. Az otthonát fényekkel és díszekkel varázsolja ünnepivé, és hagyományos karácsonyi ételekkel készül. A karácsony számára nemcsak az ajándékozásról szól, hanem arról is, hogy mélyebben megélje a boldogság pillanatait szeretteivel együtt.
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Hogy mit jelent számomra ez az időszak, azt nehéz lenne pár mondatban megfogalmazni, mivel ilyenkor rengeteg érzelem kavarog bennem. Számomra ez az egyik legszebb ünnep, a legmeghittebb. Ilyenkor az emberek próbálnak még több időt együtt tölteni a szeretteikkel, ha esetleg az év többi napján, akár munkahely miatt, nincs erre lehetőségük. Nekem ez az időszak nagyon sokat jelent, mióta háborús időket élünk, azóta talán még többet. Próbáljuk elterelni a rossz gondolatokról a figyelmet, hogy ilyenkor csak a szépre és jóra koncentráljunk.
Mi ilyenkor feldíszítjük kívül - belül a házat, hogy még jobban megteremtsük a karácsonyi hangulatot.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
Egyértelmű, hogy a Családommal töltöm az ünnepeket. Hisz ez a Szeretet ünnepe és nélkülük nem lenne az igazi!
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Én nem feltétlen hagyom az utolsó pillanatra az ajándék beszerzést, többek között azért is, mert az ünnep előtt nem is lenne annyira időm a munkám miatt. Úgyhogy idén is már be vannak készítve a meglepetések, viszont mi az utóbbi években már ajándék helyett élményt ajándékozunk egymásnak (pl. egy utazás), mivel leginkább nem a tárgyi ajándékon van a hangsúly, hanem az együtt töltött minőségi időn.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
Mi együtt készülünk és készítünk is az ünnepekre. Soha nem rendelünk, nekünk fontos a csapatmunka. Nálunk mindenki kiveszi a részét ebben is, így vagyunk egy nagyon jó csapat. Valaki a salátát vállalja be, valaki a hústálért felelős.
A menüben mindig csinálunk valami változást, de általában ugyanaz:
-húsleves vagy halászlé
-hústál: különböző göngyölt húsok, rántott hús, rántott sajt, fasírt, töltelékek, házi készítésű sonka
-francia saláta, krumplisaláta, ráksaláta és napraforgó saláta stb.
-kocsonya
-sült hal (ponty) krumplipürével és savanyúsággal vagy csirkepaprikás
-töltött káposzta
-bejgli, kókusz kocka, zserbó, kijevi torta, diócska, ropi
Mit kívánsz az újévtől?
Lehet klisének fog tűnni, de őszintén azt szeretném, hogy: Legyen végre béke a Világban
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
Azt fogadtam meg a tavalyi évben, hogy idén megpróbálok minden erőmmel azon lenni, hogy teljesítsem az elképzeléseimet, álmaimat. Hála az égnek elmondhatom magamról, hogy idén azért sok örömben volt részem és nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, a Magyarok Világszépe szépségverseny is közte volt.
A karácsonyi időszak varázslatos hangulatot hoz, amikor az otthonok megtelnek fényekkel és az emberek szívében a szeretet lobog. A II. udvarhölgyet, a debreceni Nagy Petrát kérdeztük az ünnepekről.
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Ez az időszak számomra a szeretetről, a családról és a meghitt pillanatokról szól. Már most áll a karácsonyfám, mert imádom december közepén feldíszíteni, és minden nap örömmel nézni a ragyogó fényeket. Az ünnepi készülődés részeként pedig mindig sütök néhány finom karácsonyi süteményt, hogy igazán varázslatos legyen a hangulat.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
A karácsonyt a családom körében töltöm, mert számomra az ünnep a közösen megélt pillanatokról szól. A nevetések, beszélgetések és a szeretetteljes légkör mindennél többet érnek.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Bevallom, az utolsó pillanatos ajándékvásárlók táborát erősítem.
Szeretek spontán lenni, mert így mindig olyan ajándékot választok, ami valóban passzol az adott személyhez.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
A karácsonyi menü elkészítése anyukám kezeit dicséri. A hagyományos ételek, mint a kacsa párolt káposztával, nálunk sem maradhatnak el, de van egy különleges fogás is: nekem mindig készít sütőtök krémlevest, ami a kedvencem, és ettől válik számomra igazán egyedivé az ünnepi asztal.
Mit kívánsz az újévtől?
Az idei év számomra csodálatos volt, hiszen olyan célokat értem el, amelyekről korábban csak álmodoztam. Ha kívánhatnék valamit az újévre, akkor csak azt, hogy a mostani harmónia és lendület folytatódjon az életemben.
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál, és teljesült az idei évben?
Az idei évben több célt is elértem, amire büszke vagyok. Például sikerült megvalósítanom egy nagy álmomat, és ellátogattam Jordániába, ami felejthetetlen élmény volt. Emellett úgy érzem, hogy sokat fejlődtem, és sikerült túllépnem a határaimon, új lehetőségeket felfedezve.
Fotók: Atomic Stúdió