A fiatal gyimesközéploki lány 2018-ban megnyerte a Miss Charity díjat Tajvanon, idén pedig gőzerőkkel készül a Miss Earth versenyre. Blága Tündének nincs könnyű dolga, hiszen közel egy hónapos megmérettetésen vesz részt, ami mind fizikailag, mind lelkileg komoly rákészülést igényel. A fiatal szépséget a versenyről és céljairól kérdeztük. A Miss Earth versenyt minden évben a Fülöp-szigeteken szervezik meg, különböző alversenyek és programok színesítik az egy hónapig tartó rendezvényt.
„A hagyományos események mellett ezen a szépségversenyen fát, virágokat is kell ültetnünk, gyerekeknek- és időseknek is segítenünk kell, mindezzel hangsúlyozva a környezetvédelem fontosságát és, hogy igenis tehetünk azért, hogy a bolygó egy élhetőbb, egészségesebb hely legyen” – mondta Tünde.
Az első versenyt 2001-ben indította el a Fülöp-szigeteki Carousel Productions. A győztest a Föld Szépének (Miss Earth) nevezik, míg a 2–4. helyezettnek is külön címet adnak, mint Miss Earth Air (Levegő), Miss Earth Water (Víz) és Miss Earth Fire (Tűz), ezzel is szimbolizálva a versenynek a környezet védelme iránti elkötelezettségét.
Amint a fiatal lánytól megtudtuk, a különböző országok királynői ECO videót készítettek a versenyre, amelyben bemutatták saját országukat. „Magamról is mondtam néhány szót, hogy kicsit megismerjenek a nézők, illetve egy üzenetet is meg kellett fogalmazni az angol nyelvű videóban” – mondta gyimesközéploki lány, aki nemrég tért haza egy Miamiban megrendezett versenyről.
A Miss Earth verseny százszázalékos odafigyelést, felkészülést igényel, ez magába foglalja a tudatos étkezést, sportolást, fotók és bemutatkozó videó készítését. Tündétől azt is megtudtuk, hogy egy szépségverseny nem csupán a szép ruhákról és a reflektorfényről szól, nagy a nyomás, hisz a lányok egy egész országot képviselnek, ami felelősséggel jár. „Maximális teljesítményt szeretnék nyújtani, hogy bebizonyítsam kortársaimnak és az embereknek, hogy az álmok valóra válnak, ha teszünk értük. Én is gyakorlatilag a semmiből építettem fel azt, ami mögöttem van, csak magamra számíthattam” – mesélte a fiatal szépségkirálynő, aki igazi megtiszteltetésnek érzi, hogy Magyarországot képviselheti.
„Már több, mint kilenc éve modellkedem, de az igazi fordulatot 2017 hozta meg, amikor részt vettem az első világversenyen. Azóta folyamatosan utazom és valóban büszke vagyok magamra, hogy sikerült idáig eljutnom. Ehhez pedig kitartásra, munkára és hitre is szükségem volt. A kudarcól, rosszabb helyzetekből is igyekeztem a legjobbat kihozni” – mondta Blága Tünde.
„A siker titka igazából nem a szépségben rejlik, hiszen temérdek szép nő van a világon. A fizikai adottságoknál talán fontosabb a belső szépség, a kisugárzás, az erő, ami hatással van a környezetre. Tisztában kell lennünk a képességeinkkel és tudnunk kell őket jól használni, ami kitartás és alázat nélkül nem megy” – részletezte a szépségkiránynő. Blága Tünde úgy fogalmazott: máris nyertesnek érzi magát, hiszen közel száz lány között lehet az, aki Magyarországot képviseli. "Izgatottan várom a versenyt és mindent megteszek, hogy a maximumot nyújtsam” – jelentette.
2004-ben hozták létre a non-profit Miss Earth Alapítványt, melynek célja, hogy intézményesítse a Miss Earth szépségverseny környezetvédelmi céljait, és együttműködjön más környezetvédelmi szervezetekkel. A versenyen résztvevőktől elvárják, hogy elkötelezettek legyenek a környezet védelme iránt, a verseny során részt vesznek környezetvédelmi akciókban, az éppen aktuális győztes pedig, mint reklámarc vagy szóvivő segíti az alapítvány által támogatott környezetvédelmi projekteket. A versenyzőket közönségszavazattal is segíteni lehet a továbbjutásban a verseny hivatalos weboldalán, de a szavazás részleteiről Blága Tünde is tájékoztat majd a Facebook-oldalán.
Forrás: Maszol.ro portál
A Magyarok Világszépe finalistája, Lőrinc Vivien képviseli hazánkat a kínai világversenyen.
Nemrégiben kezdetét vette a Miss Tourism World 3 hetes felkészítő tábora, melynek részleteit szívesen osztotta meg velünk a debreceni lány:
"Nagyon jól érzem magam, hihetetlen kedves emberekkel vagyok körülvéve. Rengeteg programunk van, egy kicsit feszített a tempó, de nem panaszkodom, hiszen ez egy életre szóló élmény számomra. Az első éjszakát a pekingi Fucheng International Hotelben, ezt követően pedig 3 napot Qingdaoban, a Jimo Old Cityben töltöttük. Külön öröm számomra, hogy a lányokkal is jó viszonyt ápolok, eddig a legközelebb Miss Bulgária került hozzám!"
Hamarosan újabb infókkal jelentkezünk, addig is íme néhány fotó a táborról:
Az ország egyik legnagyobb gasztronómiai fesztiváljává nőtte ki magát a helyi harcsapaprikás-főző verseny.
Fásy Zsüliett a szépségverseny tulajdonosa, Mikó Fanni királynő és Vascsák Kitti udvarhölgy társaságában
A halászlé mellett a harcsapaprikás túrós csuszával az a halétel, amire a legtöbb magyar ráharap. A legtöbb vendéglő étlapján szerepel. No de ilyen mennyiségben, minőségben és választékban sehol nem főzik, mint Tiszacsegén.
Fásy Ádám Fannival és Kittivel
Nem kevesebb, mint százhetven bográcsban rotyogott a harcsapaprikás – ennyi csapat nevezett az ország minden részéről, több ezer ember főzte és kóstolta ezt a lassan már hungarikumnak nevezhető ételt.
Balról: Nagy Sándor, Fásyné Marika, Vascsák Kitti, Mikó Fanni
Immár hetedik alkalommal rendezték meg ezt a főzőversenyt szeptember első hétvégéjén festői környezetben közvetlenül a Tisza partján, a legendás halászcsárda mellett. A verseny fővédnöke az Agrárminiszter Nagy István volt.
Több ezren buliztak a Zeneexpressz csapatával a Tisza-parton
A zsűri elnöke pedig Fásy Ádám, akiről tudni kell, hogy profi szakács, amúgy pedig szépségversenyguru. Nem véletlen, hogy a díjakat Mikó Fanni szépségkirálynő és első udvarhölgye, Vascsák Kitti adta át. Az országos főzőverseny győztese idén a hortobágyi csapat lett.
Fásy Ádám a Digitál együttes tagjaival
Az eredményhirdetést követően a fergeteges műsor sem maradhatott el, melyet Fásy Ádám vezetésével, a Digitál együttes, Fásy Zsüliett, Oláh Gergő, Jankó és Pintér Timi szolgáltatott.
Pintér Timi és táncosai
Forrás: Színes Ász
Születésnapját ünnepelte a királynő, Fásy Ádám ennek örömére elkészítette a szépséges lány kedvenc ételét és még egy dallal is kedveskedett Fanninak.
Mikó Fanni Fásy Ádámmal a Mokkában.
Ezúton is kívánunk nagyon boldog születésnapot Mikó Fanninak!
A szervezők külön kérése volt versenyzőktől, hogy búvárvizsgájuk legyen.
Flóra nagyon izgatott, s alig várja, hogy elinduljon a versenyre.
– Ismét lehetőséget kaptam a Magyarok Világszépe licenc tulajdonosától, Fásy Ádámtól, hogy részt vehessek egy világversenyen, amelynek a témája nagyon közel áll a szívemhez. A Miss Scuba International Malajziában rendezett szépségverseny a tengerek és óceánok szennyezettségére hívja fel a figyelmet. Rengeteget leszünk a vízben, ami nekem szinte a második otthonom – tette közé Flóra a közösségi oldalán. A 23 éves egykori sikeres uszonyos búvárúszó, s jelenlegi szépségkirálynő a Naplóval megosztotta nagyon izgatott, s alig várja, hogy elinduljon a versenyre. – Ádám mindig is szerette volna, hogy több megmérettetésen is megmutatom a szépségem, s most egy igazán testhez álló versenyen kell helyt állnom, ugyanis búvárkodni fogok.
Senánszky Flóra ezúttal nem csak a szépség ünnepére készül, hanem a természetvédelem fontosságára is felhívja a figyelmet
Ahogy nézegettem a Miss Scuba hivatalos oldalát, víz alatt fogunk teknősökkel úszni, illetve több felvétel is ott fog készülni. Nagyon izgalmas, hogy továbbgondolták a szépségverseny attitűdjét és modernizálták, és most a vagány, bevállalós lányoké lesz a főszerep – lelkesedett Flóra, aki nem árult zsákbamacskát, már segítséget is kért a felkészülésben. – Már felvettem a kapcsolatot a Debreceni Búvárklub edzőjével, Kókai Dáviddal, hogy segítsen felfrissíteni a búvártudásom. Sőt még lehet egy víz alatti bemutatkozó videót is fogunk készíteni – beszélt a tervekről a lány.
Megérdemelt figyelem
A szépségkirálynőtől megtudtuk, ugyanúgy a döntő napján lesz estélyi, bikinis, valamint koktélruhás színpadra lépés. Viszont a verseny kiemelt célja, hogy egy ilyen rendezvény ne csak a mai modern nők külső szépségének és bátorságának megünnepléséről szóljon, hanem a természetvédelem és a tengerek élővilágára is egyidejű figyelem kerüljön. A finálé november 16-án lesz Malajziában.
Forrás: Hajdú-bihari Napló