A 18 döntőbe jutott szépség a nagy megmérettetést megelőzően egy hetes felkészítő táborban vett részt, melynek a csodálatos Orosháza adott helyszínt. A hölgyekre kemény munka várt, egymást érték a fotózások, forgatások, valamint a ruha- és színpadi próbák. A szervezők emellett a kikapcsolódásra is nagy hangsúlyt fektettek, a csapat felfedezhette a Békés megyei város nevezetességeit – többek között ellátogattak a gyógyfürdőbe, megtekintették az Európa-szerte híres Üveg körtefát, az Agrárminisztérium által meghirdetett faültetési akcióhoz csatlakozva elültettek egy eperfát, elleshették a száraztészta készítés rejtelmeit, valamint a helyi kézilabdások és karatésok mindennapjaiba is betekintést nyerhettek.
A rendezvény napján a szépségek külön busszal keltek útra Orosházáról a Finálé helyszínére, az erzsébetvárosi Pesti Magyar Színházba. Érkezés után megkezdődött az utolsó nagy hajrá, a főpróbát követően pedig Pankotai Anita sminkmester és Simon Tamás mesterfodrász vezényletével a TomZone Szépségszalon szakemberei elvégezték az utolsó simításokat is a versenyzők megjelenésén. Az est nyitányaként a jelöltek nemzeti ruhában mutatkoztak be, a nézőtér pedig csordultig telt érdeklődőkkel.
A versenyzők nemzeti ruhában
A műsorvezető Kadlecsek Krisztián volt, a döntőt pedig a rendezvény fővédnöke, dr. Bajkai István országgyűlési képviselő úr nyitotta meg. A Finálé folyamán a szépségek a Magistral magyar tervezők által készített, királynői eleganciát kölcsönző gyönyörű fürdőruháiban is színpadra vonultak. A koktélruhás és az estélyi ruhás bevonulásukat Mr Gerald tette még emlékezetesebbé. A műsort sztárfellépők színesítették, a közönség Varga Miklós, Nótár Mary, Herceg Dávid, Cozombolis, Erox, Varga Viktor, valamint Egri Péter és a Mystery Gang produkcióit is megtekinthette. Nagy sikert arattak Mr Gerald Budapesti Nagycirkuszának légtornászai és a Duo Crystal formáció ifjú rúd akrobatái is, akik lenyűgözően látványos produkciókat mutattak be. A meghatottság könnyei csillogtak a nézők szemében, mikor Fásy Zsüliett és Fásy Ádám előadásában felcsendült Szenes Andrea szívhez szóló szerzeménye, melyet édesapja, Szenes Iván emlékére írt.
Egri Péter és a Mystery Gang
A 9 tagú zsűrinek nem volt egyszerű meghoznia a döntést, hiszen a hölgyek szebbnél szebbek voltak. A döntés végül megszületett, először a TOP10 mezőnyét hirdették ki, melybe Vascsák Kitti, Mikó Fanni, Áldott Nóra Virág, Kuhajda Zsanett, Bíró Tünde, Szuperák Barbara, Keller Júlia, Oldal Szintia, Szabó Noémi és Mihók Orchida jutott be. Fásy Ádám egyik fő célja a Magyarok Világszépe szépségversennyel az volt, hogy eltörölje az országhatárokat, és a világ bármely tájáról megmérethessék magukat a magyar lányok. Ennek sikerét jól példázza, hogy ebben az évben is rengetegen jelentkeztek a határon túlról. Közülük került megválasztásra Felvidék legszebb hölgye, Keller Júlia, Vajdaság legszebb lánya, Szabó Noémi valamint Erdély legszebbje, Bíró Tünde.
A különdíjak átadása után eljött a várva várt pillanat, bejelentették az első három helyezettet. A II. udvarhölgy címét és az azzal járó 1000 eurót Szuperák Barbara kapta meg, Vascsák Kitti 2000 euróval és a megtisztelő I. udvarhölgy címével gazdagodott, a hőn áhított koronát pedig a miskolci Mikó Fanni fejére helyezte fel a szépségverseny atyja, Fásy Ádám! Az újdonsült királynő így a szépség és a jóság nagykövetévé vált, az 5000 eurós pénznyeremény mellett pedig jogosultságot szerzett arra is, hogy hazánkat képviselje majd Indiában a Miss Intercontinental világversenyen!
A szépségverseny atyja, Fásy Ádám koronázta meg az újdonsült királynőt
balról: az I. udvarhölgy, Vascsák Kitti; a királynő, Mikó Fanni, a II. udvarhölgy, Szuperák Barbara
A versenyről a FEM3 csatornán augusztus 31-én 20.10-től további részleteket és kulisszatitkokat tudhatnak meg, a nagyszabású gálaműsort pedig szeptember 01-én 19 órától tekinthetik meg!
Fásy Ádám szépségei gőzerővel készülnek Orosházán a Magyarok Világszépe verseny pénteki fináléjára. A jelentős sportélettel bíró Békés megyei városban aktív kikapcsolódás is jutott a lányoknak.
A szépségeknek a kikapcsolódásra is jutott idejük
A színpadi és ruhapróbák, a koreográfia napi 8-10 órás tanulása mellett néhány szabadidős programot is beiktattak az orosházi vendéglátók a Magyarok Világszépe 18 legszebbjének. Megismerkedtek Orosháza belvárosával, jártak az országos szinten elismert Asztalosné Szilágyi Julianna száraztészta-készítőnél, a jótékonyság jegyében adományt vittek a családsegítő központnak és fát is ültettek Gyopárosfürdőn.
A döntős hölgyek Asztalosné Szilágyi Juliannától elleshették a tésztakészítés csínját-bínját
Az aktív kikapcsolódás sem maradt el: az Eötvös-csarnokba látogatott el a Fásy-csapat, ahol az Orosházi FKSE férfi és az Orosházi NKC női kézilabdacsapatok játékosaival, szakembereivel találkoztak, sőt, próbára tették a kapusokat is.
A versenyzők a kézilabdások és a szakemberek társaságában
Útjuk ezután az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör edzőtermébe vezetett, ahol Zsiga Zsolt elnök, edző avatta be a lányokat a munkájukba, ifj. Zsiga Zsolt profi kyokushin világbajnok pedig megmutatta nekik, hogyan is néz ki náluk az edzés. A 18 szépség örömmel vetette bele magát a programokba!
A lányokat ifj. Zsiga Zsolt kyokushin karate világbajnok vezette be a sportág rejtelmeibe
Fotók: Kecskeméti Krisztina
Több évtizede meghatározza a karitatív tevékenység Fásy Ádám életét, a jótékonyság az általa szervezett rendezvényeken nem maradhat el.
Az idei évben a Békés megyei Orosháza ad otthont a Magyarok Világszépe verseny felkészítő táborának, a 18 lány múlt pénteken érkezett meg a városba, a sűrű program ellenére egy jótékonysági akciót is beiktattak. Az Egyesített Gyermekjóléti Központot és Családsegítő Szolgálatot látogatták meg, ahol Fejes Róbertné alpolgármester és az intézmény vezetősége fogadta őket.
Kenyeres Anita, intézményvezető helyettes elmondta, a felajánlott játékadománynak a táborozások és a játszóházi programok során is nagy hasznát veszik.
– Nagyon örülünk az adománynak, melyek segíthetnek abban, hogy a közös játék élményével közelebb kerülhessenek egymáshoz a gyerekek – tette hozzá Fejes Róbertné alpolgármester asszony.
Nem hagynak sok pihenőt a lányoknak a Magyarok Világszépe szervezői: reggeltől estig folyamatos a munka a felkészítő táborban, amihez az idei évben a Békés megyei Orosháza nyújtja a helyszínt.
A város polgármestere, Dávid Zoltán és Fásy Ádám és a gyönyörű hölgyek társaságában
A polgármester úr a versenyzők gyűrűjében
Fásy Ádám igazán szorosra szabta a 18 lány napirendjét, hiszen komoly a tét: a korona és fődíj mellett nemzetközi színpadra (Miss Intercontinental) léphet ki a legszebb. A lányok színpadi mozgást, koregráfiát tanulnak, smink- és ruhapróbákon vesznek részt. Egy kis idő azért a kikapcsolódásra is jutott, Dávid Zoltán polgármester mutatta be a csapatnak többek közt a város főterét, középen az Európában egyedülállónak számító, 5 méter magas üveg körtefával.
A 18 döntős szépség az urakkal az üveg körtefa előtt
Forrás: Blikk
Fotók: Kecskeméti Krisztina
A Mokka stábja a Békés megyei városban látogatta meg a szépségeket a felkészítő táborban.
Fásy Ádám és a szépségkirálynő jelöltek Orosházán
A rengeteg program mellett feszített tempóban készülnek a versenyzők a színpadi megmérettetésre. A TV2 műsorvezetője, Szebeni István Orosháza város alpolgármesterével, Fejes Róbertnével és a szépségverseny licensz tulajdonosával, Fásy Ádámmal beszélgetett.