A szépségguru a Strandszépe július 13-i döntőjének kapcsán osztott meg kulisszatitkokat!
1991-ben jegyezte el magát a szépségkirálynő választásokkal. A Miss Universe Hungary, a Miss Europe Hungary és a Miss International Hungary licenc tulajdonosa lett, amihez 1995-ben a Miss World Hungary is csatlakozott. A szépségiparral kötött házassága 2006-ig tartott, majd 2016-ban a Magyarok Világszépe Szépségversennyel éledt újjá. Miért választotta pont ezt?
Úgy vélem bátran kijelenthetem, hogy 1991-től 15 évig uraltam a hazai szépségpiacot, fantasztikus időszak volt ez az életemben. A királynőim számos nemzetközi szépségversenyen képviselték Magyarországot, a legnagyobb siker 2003-ban jött el, amikor Laky Zsuzsa diadalmaskodott a Miss Europe szépségversenyen. Bár 2006-ban felhagytam a szervezéssel, szívemhez közel álló maradt a szépségipar. A Magyarok Világszépe szépségverseny ötlete már jó ideje megfogalmazódott bennem. A magyar hölgyek szépsége világhírű, azonban nem csak az anyaországban, hanem a határon túl is szép számmal akadnak szépségek. Egy olyan versenyt hoztam létre, amelyre a világból bárki, aki megfelel a jelentkezési feltételeknek megméretheti magát. Úgy érzem ez sikerült, ugyanis évről évre több százan jelentkeznek a szépségversenyre.
Fásy Ádám
A korábbi években szlovákiai, erdélyi, kárpátaljai és vajdasági lányok is részt vettek a versenyben, most pedig a Magyar Szó napilap Strandszépe versenyének szerencsés hölgye is részt vehet rajta. Mit jelent ez a Magyarok Világszépe versenynek? Van e a versenynek más, külhoni elődöntője?
A jelentkezők magas létszámára való tekintettel korábban már Felvidéken, illetve Erdélyben is volt elődöntő. Nagy öröm számomra, hogy ez alkalommal a Strandszépe verseny is csatlakozik versenyünkhöz. Kíváncsian várom a döntős mezőnnyel való találkozást, bízom benne, hogy egy olyan szépséget sikerül kiválasztani, aki méltón fogja képviselni a Vajdaságot! Úgy gondolom a léc magasra van téve, ugyanis a vajdasági Cvijin Blanka két alkalommal is elnyerte Magyarok Világszépe szépségverseny I. udvarhölgyének címét!
A magas fokra fejlesztett rendezvénynek felkészítő tábora is van. Miből áll?
Az augusztus 9-i Finálét egy 10 napos felkészítő tábor előzi meg. Az ott töltött idő alatt a versenyzők fotózásokon és forgatásokon vesznek részt, valamint lesznek színpadi próbák is, hogy a döntőben mindenki a legjobb formáját hozhassa. Természetesen ruhapróbákra is sor kerül majd, ugyanis a fináléban a hölgyek bemutatkoznak majd fürdőruhában, nemzeti viseletben, koktélruhában, és nem utolsó sorban estélyi ruhában is. A munka mellett a kikapcsolódásra is nagy hangsúlyt fektetünk, a cél az, hogy életre szóló élményt szerezzünk a lányoknak.
A tavalyi döntősök fürdőruhás bemutatkozása
A szépségverseny előkészületei és maga a rendezvény mivel jár? Felesége Marika és lánya Zsüliett is részt vesz a szervezésben. Nevezhető ez családi vállalkozásnak?
Egy ilyen volumenű rendezvény elképesztő mennyiségű előkészületet igényel. A csúcspont természetesen a Finálé lesz a Budapest VII. kerületében található Klauzál téren. A rendezvény fővédnöki posztját ezúttal is dr. Bajkai István országgyűlési képviselő tölti majd be, míg a koronát Vattamány Zsolt, Erzsébetváros polgármestere helyezi a győztes hölgy fejére. Mindez nem jöhetne létre Marika nélkül, aki már 1992 óta meghatározó pontja a szépségversenyeinknek, a szervezési feladatok nagy része az Ő keze munkáját dicséri, Zsüliett pedig szinte beleszületett ebbe a világba. Interjúkat készít, Ő vágja a versenyről készült filmeket, illetve az ezzel járó utómunka feladata is rá hárul. Kérdésére válaszolva, igen, mondhatnám azt is, hogy ez egy igazi, harmonikus családi vállalkozás, melyre büszke vagyok!
A Magyarok Világszépe Szépségverseny győztesére milyen kihívások várnak a későbbiekben?
A győztes hölgy egy éven keresztül a szépség és a jóság nagykövete lesz. A jótékonyság az egyik alappillére a Magyarok Világszépe szépségversenynek. Minden évben számos helyre látogatunk el különféle adományokkal, melynek a királynő is aktív részese. Ajándékainkkal főként a gyermekek és a nagycsaládosok napjait igyekszünk szebbé tenni. A nyertes emellett képviselni fogja hazánkat az Indiában megrendezésre kerülő Miss Intercontinental világversenyen is. A döntős csapatból kiválasztásra kerül az a szépség is, aki részt vehet majd a Top Model of the World világversenyen.
Fásy Ádám és a tavalyi győztes, Muszka Gréta
A résztvevő hölgyek mit kaphatnak egy ilyen versenyen való részvételnek köszönhetően?
A királynő az 5000 euros készpénz nyeremény mellett részt vehet a világversenyen, míg az I. udvarhölgy 2000, a II. udvarhölgy pedig 1000 euroval gazdagodik. Ezen felül számos értékes ajándékban részesülnek majd a finalisták.
Az 50 éves évfordulóját ünneplő Magyar Szó Strandszépe verseny döntője idén a Magyarok Világszépe előválogatója is egyben!
Fásy Ádám a Magyarok Világszépe tavalyi versenyének első három helyezettjével
A Fináléra a magyarkanizsai Tisza-parton kerül sor július 13-án este. A tizenhat döntős fürdőruhában, nemzeti viseletben és estélyi ruhában lép majd színpadra. A versenyen megválasztásra kerül a zsűri szépségkirálynője és udvarhölgyei, az olvasók által választott győztes triumvirátus, valamint a legszebb mosolyú és a legfotogenikusabb szépség is. És ha ez még nem lenne elég, a Fásy Ádám által kiválasztott hölgy megmérettetheti majd magát a Magyarok Világszépe augusztus 9-én, a budapesti Klauzál téren megrendezésre kerülő Fináléjában is!
A Strandszépe korábbi versenyzői közül többen is részesei voltak az utóbbi években a Fásy Ádám által megálmodott, országhatárokon átívelő szépségversenynek:
Harmath Anita: „Sminkesnek tanultam, így a szépségipar mindig is közel állt hozzám. 2013-ban és 2015-ben is beneveztem a Strandszépe versenyre, 2016-ban pedig bekerültem a Magyarok Világszépe döntős csapatába is. Feledhetetlen élményekkel gazdagodtam, sikerült legyőzni a színpadra lépéstől való félelmemet, illetve megtanultam, hogy mindig mosolyogni kell, és akkor máris nyert ügyem van. A versenyzés annyi pozitív energiát és önbizalmat adott, hogy tavaly megnyitottam saját szépségszalonomat!”
Harmath Anita
Cvijin Blanka: „Mikor 2014-ben jelentkeztem a Strandszépe versenyre, még elképzelni sem tudtam, hogyan is zajlik egy ilyen esemény. Nagy öröm volt számomra, hogy a végén az én fejemre került a korona, ekkor döntöttem el, hogy itt nem is állok meg. 2015-ben megválasztottak Szeged Szépének, 2016-ban pedig felfigyeltem a Fásy Ádám által szervezett Magyarok Világszépe versenyre. Úgy éreztem, megértem arra, hogy „szintet lépjek”, ezért be is neveztem. A fantasztikus versenyen végül az I. udvarhölgy címét nyertem el, melyet 2017-ben megismételtem. Nagy álmom volt, hogy külföldön is megmérettessem magam, erre pedig alkalmam is nyílt a Miss Nature Intercontinentalon Lengyelországban, majd a Global Charity Queen versenyen Tajvanon. Ezekre mindig jó lesz emlékezni!”
Cvijin Blanka
A tét hatalmas, hiszen a Magyarok Világszépére továbbjutó hölgy esélyt szerez arra, hogy a korona mellett az 5000 eurós készpénz nyeremény is az övé legyen! Az I. udvarhölgy 2000, a II. udvarhölgy pedig 1000 euróval gazdagodik majd!
Gyermekáldás elé néz a tavalyi verseny döntőse, György Renáta Tünde!
A gyönyörű kismama!
Mindig is álmodozott róla, hogy egyszer majd kisbabája lesz, és annak ellenére, hogy párjával nem tervezték meg pontosan, hogy ez mikor jön el, nagyon örülnek a csöppség érkezésének. Az erdélyi szépség nemrég végzett a Babes-Bolyai Tudományegyetem Pszichológia és Pedagógia szakán, így külön öröm számára, hogy minden figyelmét gyermekének szentelheti majd.
György Renáta Tünde a diplomaosztó után
Bár a terhesség kezdetén néha még kínozták rosszullétek, ma már jól van, a nagy nyári meleg sem viseli meg. A kisfiút november közepére várják, már a neve is megvan, Alexnek hívják majd. Renáta Tünde elárulta, hogy a névválasztás könnyen ment, nagy volt az összhang, ugyanis a picit édesapja után nevezik el!
Nagy a boldogság
A Magyarok Világszépe csapata szívből gratulál!
Rohamosan közeleg augusztus 9-e, a Magyarok Világszépe idei Fináléjának időpontja.
A tavalyi finalisták a VII. kerület számos nevezetességéhez ellátogattak
Az eseménynek az elmúlt évhez hasonlóan a VII. kerületi Klauzál tér ad otthont. A kerület látványosságait a tavalyi év finalistái is megcsodálhatták, ugyanis a szervezők számos helyre elkalauzolták a szépségeket. Ellátogattak többek között a Raoul Wallenberg Holokauszt Emlékparkba, melyben magyar és más nemzetiségű zsidómentők emléktáblái találhatók. A park leghíresebb alkotása az Emmanuel emlékfa. Ezt követően a Rózsák tere felé vették az irányt, ami mai elnevezését Árpád-házi Szent Erzsébet halálának 700. évfordulója alkalmából kapta, akinek az attribútumai a rózsák. A nap utolsó állomása a Klauzál téri Vásárcsarnok volt, ahol megkóstolhatták a háztáji termelők finomságait.
A hölgyek élvezettel válogattak a piacon kapható termékekből
A Fásy Ádám által szervezett szépségversenyek egyik alappillére a jótékonyság. Ennek jegyében dr. Bajkai István országgyűlési képviselővel, a rendezvény fővédnökével és Muszka Gréta királynővel karöltve az erzsébetvárosi nagycsaládosokat örvendeztette meg ajándékcsomagokkal, melyek tartós élelmiszert és édességet rejtettek.
A királynő nagy örömmel vett részt az adományozásban
Nem sokkal később a VII. kerületi Kópévár Óvodába érkezett a karitatív vonat Vattamány Zsolttal, Erzsébetváros polgármesterével kiegészülve, ahol egymillió forint értékű játékadománnyal tették még szebbé a gyermekek napjait!
balról: Fásy Ádám, a Magyarok Világszépe atyja; Vattamány Zsolt, Erzsébetváros polgármestere; dr. Bajkai István országgyűlési képviselő, a rendezvény fővédnöke; Muszka Gréta királynő
Amennyiben kedvet kaptál, július 15-ig még jelentkezhetsz a Magyarok Világszépe szépségversenyre! A leendő királynő jogot szerez majd arra is, hogy hazánkat képviselje a Miss Intercontinental világversenyen!
Forrás: Blikk
A 2017-es győztes, Senánszky Flóra ma ünnepli születésnapját!
A debreceni szépség életében gyökeres változást hozott a győzelem, szépségét a Miss Intercontinental világversenyen is is díjazták, hiszen a 66 delegált közül bejutott a TOP10-be. A sikert követően sem hagyta ott nagy szenvedélyét, az úszást, azóta is rendre szépen szerepel az úszóversenyeken. Küldetésének érzi, hogy a víz iránti szeretetét átadja a fiatalabb generációnak is, így rendszeresen tart úszoktatást gyermekeknek. Flóra nemrég lett túl a vizsgáin, melyet egy spanyol utazással ünnepelt meg!
Flóra Barcelonába, Malagába és Marbellába is ellátogatott